O nas

Działamy od 2000 roku łącząc w ofercie różne dyscypliny sztuki użytkowej. Główną specjalizacją ICOS jest renowacja i konserwacja zabytków. Nasz zespół opiera się na absolwentach krakowskiej Akademii Sztuk Pieknych. Także w Krakowie mieści się siedziba firmy. Prace konserwatorskie i badawcze prowadzimy na terenie całego kraju.

co mówią liczby?

  • 18 lat doświadczenia
  • 165 zabytkowych obiektów i programów prac konserwatorskich
  • 100% odbiorów bez poprawek

KONSERWACJA ZABYTKÓW I DZIEŁ SZTUKI

Specjalizujemy się w konserwacji rzeźby kamiennej i drewnianej oraz obiektów i detali architektonicznych. Dysponujemy najlepszymi specjalistami w dziedzinie konserwacji malarstwa. Podejmujemy się konserwacji nietypowych dzieł sztuki współczesnej.
Więcej informacji, realizacje

PROGRAMY, BADANIA, NADZORY KONSERWATORSKIE

Współpracujemy z inwestorami, architektami, generalnymi wykonawcami, podejmując się nadzorów konserwatorskich oraz przeprowadzenia badań i przygotowania programów prac konserwatorskich dla obiektów zabytkowych.

GRAFIKA UŻYTKOWA I REKLAMA

Projektujemy grafikę wydawniczą i reklamową, typografię, logo i identyfikację wizualną, multimedia, serwisy internetowe, interfejsy użytkownika.

Stworzyliśmy i prowadzimy portal Signs.pl – najważniejszy polski serwis poświęcony reklamie wizualnej. Praca przy serwisie jest dla nas okazją do rozwijania kompetencji w dziedzinie reklamy internetowej i promocji w mediach społecznościowych. W Signs.pl zarządzamy obecnie pulą kilkunastu milionów wyświetleń reklam display rocznie.
Więcej informacji, realizacje

dlaczego my?

Zapytane o to firmy, zaczynają zwykle zachwalać swoją ofertę i ceny. My wolimy opowiedzieć w kilku słowach o tym kim jesteśmy, jak traktujemy naszą pracę i jakim standardom staramy się sprostać, by zyskać Państwa zaufanie.

Kompetencje

Nasz zespół opiera się na specjalistach wykształconych gruntownie przez wybitnych pedagogów i mistrzów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Do współpracy przy realizowanych projektach i zleceniach zapraszamy naukowców wywodzących się z kręgów akademickich i instytucji muzealnych.

Elastyczność

Prowadzimy kompleksowe prace przy obiektach architektonicznych współpracując z archeologiami, historykami sztuki, wykonawcami prac budowlanych. Podejmujemy się także mniejszych zleceń i konserwacji pojedynczych obiektów, prowadząc prace we własnych pracowniach. Realizujemy zlecenia na terenie całego kraju.

Odpowiedzialność

Wierzymy, że są dziedziny, w których nie wolno iść na kompromisy – i że dotyczy to szczególnie sztuki, także sztuk użytkowych. Konserwacja zabytków jest branżą szczególną, rodzącą odpowiedzialność nie tylko przed inwestorem i klientem, ale także odpowiedzialność społeczną za powierzone nam, często bezcenne dobra narodowe. Rozumiemy to.

Zaufanie

Relacje w zespole są dla nas równie ważne jak kompetencje zawodowe. Pracujemy z ludźmi, których szanujemy i którym ufamy – nie tylko na zawodowej płaszczyźnie. Wierzymy, że przestrzeganie tych standardów znajduje wyraz w jakości naszej pracy i że pomoże nam zyskać także Państwa zaufanie. Zapraszamy!